Ronan Keating megmentette az esküvőt
Különleges teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet Ronan Keating a Boyzone egykori frontembere, aki újabban szólistaként is sikeres popsztár. Testvére, Gary esküvőjén vett részt Costa del Solban egy spanyolországi templomban, amikor a közelgő vihar miatt áramkimaradás lett, s a templomi orgona elnémúlt. Pár másodpercnyi tanácstalanság után Keating felemelkedett helyéről és a capella énekelni kezdte a soros éneket, majd végig kisérte a ceremóniát, óriási sikert aratva.
2001.09.25.
Ronan már megbánta
Ronan Keating már bánja, hogy a Turn It On című új korongján a korábbi imázsával ellentétben ...
 Ronan Keating ... igazán rockeresre vette a figurát.
A Boyzone együttesből megismert sztár rájött, nagy hiba volt, amikor próbált a kedvencei bőrébe bújni.
"Túlságosan nagy volt az arcom, azt hittem, tudok olyan dalt írni vagy készíteni, ami nagy dobás lesz, az az elképzelésem támadt, hogy én vagyok Jon Bon Jovi vagy Bono.
kapcsolódó hírek
Azt hiszem, mindannyian ezt képzeljük, ha a tükör előtt állunk" - mondta Ronan Keating.
The Feeling, Ronan Keating |
|
The Feeling: Twelve Stops And Home
Várakozások: A Feeling egy öttagú angol zenekar, amely idén márciusban vált ismertté a Sewn című, brit Top 10-be jutó számával. Az együttes egyébként közös vonásokat hordoz a múlt heti lemezajánlónkban ismertetett Orsonnal, hiszen a Feeling is a hetvenes évek AOR popzenéjéből merít leginkább. Amikor a zenekar második kislemeze is a brit Top 10-ben landolt, akkor már az is elterjedt, hogy Richard Jones basszusgitáros Sophie Ellis-Bextor férje, az énekes Dan Gillespie Sells pedig azzal a nyilatkozatával keltett megütközést, amelyben kijelentette: Karen Carpenter szeretne lenni Neil Young testében, Freddie Mercury nadrágjában.

Eredmény: Ahogy azt várni lehetett, az album 12 szoft-pop csemegét tartalmaz, olyan a hetvenes években népszerű, de mérvadó körökben cikinek tartott előadókra hajazva, mint Elton John, a 10CC vagy a Steely Dan. Bár ironikusan egyre többen hivatkoznak arra a korszakra (lásd Scissor Sisters), a Feeling esetében ennek nyoma sincs, ők tényleg nem félnek bevallani, hogy szeretik mondjuk a Supertrampet.
Kinek ajánlható: A hetvenes évek rádióbarát popzenéin nevelkedett zenehallgató ugyanúgy örömet lelhet benne, mint az, aki hallgatható háttérzenét keres, de a Coldplayt vagy a Keane-t túlzottan melodramatikusnak tartja.
Olyan, mint: Akárcsak az Orson esetében, itt sem lehet nem megemlíteni a Maroon 5-ot, itt viszont nagyobb szerep jut a billentyűsöknek.
Ronan Keating: Bring You Home
Várakozások: A Boyzone volt frontembere 2000 óta jelentet meg szólólemezeket, rendszerint melankolikus (a szaksajtó szerint inkább érzelgős) dalokkal. Az ír énekes 16 éves korában került a Boyzone-ba, és a fiúcsapat tagjaként a kilencvenes években sikert sikerre halmozott. Noha az együttes hivatalosan nem oszlott fel, 1999 óta szüneteltetik a tagok a közös munkát, és azóta Keating az egyedüli, aki szólóban is meg tudta ismételni korábbi csapatban aratott sikereit. Eddig három szólóalbuma jelent meg, majd 2004-ben egy válogatáslemezzel jelentkezett.

Eredmény: A még mindig csak 29 éves Keating most is a jól bevált formulánál marad, tehát "érett", tökéletesre polírozott hangszerelés, komoly, meglett előadót idéző dalok, melyek azonban kellően slágeresek is. Az egyensúly kissé szokás szerint a balladák felé billen, de vannak a lemezen azért tempósabb dalok is. Említésre méltó, hogy feldolgozza a Goo Goo Dolls slágerét, az Iris-t is.
Kinek ajánlható: Régi Boyzone-rajongók mellett azok is, akik kedvelik a fiúcsapatok "megemberesedő" szólókarrierjeit (lásd Gary Barlow).
Olyan, mint: Egy fiúcsapat megkomolyodott énekese, radikálisan nem szakít a régi együttes hangzásával, csak egy generációval feljebb lövi be a célcsoportot. | |